Astma a sauna

Astmatycy cierpią w czasie wilgotnej i ciepłej pogody, czasem mają wtedy większą liczbę ataków, natomiast właśnie saunę tolerują dobrze. W publicznej saunie znajdujemy wielu astmatyków, dla których sauna stała się naturalną rutynową czynnością, którzy uwolnili się od ataków, w wielu przypadkach z tego powodu. W suchym powietrzu sauny mięśnie oskrzeli rozluźniają się pod wpływem wdychanego gorącego powietrza. To jest właśnie to, co przeciwdziała skłonności do spazmów, które prowadzą do ataków. Astmatyk jest nie tylko wolny od ataków w czasie korzystania z sauny, ale generalnie, z powodu regularnego korzystania z sauny tendencja do ataków obniża się. Ważne w tym jest to, że w czasie właściwej sauny gruczoły nadnerczy są stymulowane do wydzielania hormonu. Zachodząca w tym czasie stymulacja autonomicznego systemu nerwowego jest też bardzo korzystna. Badania astmatyków korzystających z sauny przeprowadzone przez prof. Mangera w Norderney z jednej strony, i prof. Kraussa i innych w Berlinie Wschodnim z drugiej strony wykazały, że mierzalne parametry wydechowe znacząco poprawiły się u tych pacjentów. Grota solna.

Dla astmatyków, którzy już cierpią z powodu rozedmy płuc, i którzy są podatni na infekcje górnych dróg oddechowych, najważniejsze jest hartowanie organizmu i wpływ sauny na zapobieganie infekcjom. Astma sauna

Hormon adrenokortikotropowy, występujący w składzie leków używanych w terapii astmatyków, ma efekty uboczne, które są szczególnie niepożądane, zwłaszcza dla rosnącego organizmu. Zatem jest to szczególnie korzystne, że sauna pomaga zaprzestać pobierania tych leków, jak stwierdziła prof. Eriksson-Lihr, Dyrektor Fińskiego Szpitala Alergologicznego. Haloterapia.

My także zauważyliśmy takich pacjentów, którzy z powodów zawodowych cierpieli na chroniczny bronchit lub mieli ku temu skłonności. Znaczne zwiększenie ukrwienia dróg oddechowych jest dla nich tak korzystne, jak ogólne wzmocnienie czynników obronnych organizmu. Ponieważ ich kondycja zwykle często pogarsza się pod wpływem zimna, trenowanie reakcji na chłód w czasie korzystania z sauny jest dla nich szczególnie użyteczne.