Błędne koło

Na czym polega nowoczesna rehabilitacja?

Problemy z oddychaniem pogłębiają wady postawy.

Wady postawy powodują z jednej strony zmniejszenie objętości wdychanego powietrza,  zwiększają opory, czyli koszt jego poboru, co z drugiej strony nieprawidłowo funkcjonujący układ oddechowy pogłębia nieprawidłową postawę ciała.

Błędne koło pogarszające funkcjonowanie organizmu. Niedotlenienie, zmęczenie, niewydolny organizm.  Bóle kręgosłupa w większości przypadków spowodowane jest wadami postawy a te związane są ze złymi wzorcami ruchu w Ośrodkowym Układzie Nerwowym.

Obecny poziom wiedzy z pomocą nowoczesnej rehabilitacji, łatwo sobie z tym problemem radzi. Z odsieczą przychodzi nowoczesna rehabilitacja polegająca na odbudowie wzorców ruchu w ośrodkowym układzie nerwowym.

Dotychczasowa rehabilitacja polegała na zniesieniu bólu z pomocą masażu i wzmacnianiu mięśni obwodowych, co przynosiło chwilową ulgę a następnie nawroty bóli a czasami pogłębianie problemu.

Nowoczesna rehabilitacja

Nowoczesna rehabilitacja skupia się na wzmacnianiu mięśni szkieletowych odpowiadających za prawidłowe utrzymanie naszego kośćca, oraz odbudowywaniu prawidłowych wzorców ruchu w Ośrodkowym Układzie Nerwowym. Tym sposobem naprawiamy postawę ciała. Jeśli dodamy inhalacje suchym aerozolem solnym, to oczyszczamy drogi oddechowe i poprawiamy wydolność organizmu.

Wszystko odbywa się bez wysiłku z przyjemnym odczuciem ruchu, oddychając świeżym nasyconym aerozolem powietrzem.