Impulsator

Jak bóle kręgosłupa i wady postawy wpływają na głębokość oddychania? Jakie są przyczyny bólu? Czy można w prosty sposób odbudować prawidłowe wzorce ruchu pozbywając się bólu kręgosłupa usprawniając jednocześnie tor oddychania??? Tak można, ale z użyciem odpowiedniego urządzenia.

Impulsator to urządzenie do poprawy funkcjonowania narządów ruchu opracowane zostało z myślą o ludziach po udarach mózgu oraz wszystkich mających problemy z bólami kręgosłupa i wadami postawy.

Dzieciństwo jest czasem wzmożonej aktywności ze zdolnością kierowania uwagi na własny ruch. Jest to najlepszy okres na naukę ruchu. W życiu dorosłym ufni swoim umiejętnościom nie obserwujemy własnego ciała, nasza uwaga skierowana jest najczęściej na otoczenie, a nie na nas samych. Nie kontrolujemy jak nasz ruch wpływa na nasz oddech, czy jest płynny i czy optymalnie wykorzystujemy wszystkie jego możliwości.

Aby to naprawić musimy wrócić do dzieciństwa. Musimy stworzyć warunki do nauki. Nauka ruchu musi odbywać się w warunkach poczucia bezpieczeństwa, by zostać zaakceptowanym przez OUN. Prawidłowy ruch rozpoczynają mięśnie szkieletowe. To właśnie głębokie mięśnie szkieletowe są odpowiedzialne za utrzymanie kręgosłupa, dzięki nim nasz kręgosłup jest bezpieczny podczas wykonywania pracy przez mięśnie obwodowe. Do tej pory utożsamiano rehabilitację z wysiłkiem. U nas stworzyliśmy warunki aby poprawić jakość ruchu bez wysiłku ale z przyjemnością. OUN wybiera ruchy najbardziej optymalne sprawiające przyjemność. Powoduje to skrócenie czasu naprawy organizmu. Jeśli stworzymy warunki do odczuwania przyjemności z ruchu, najlepsza konfiguracja napięć mięśniowych zostanie zapamiętana przez OUN bez udziału naszej świadomości.

Ruch bez oporu i wysiłku z prawidłowym torem oddychania, to jest dobroczynny ruch, który programuje nasz OUN.

To jest nauka prawidłowego ruchu, to jest przyjemność i gwarancja sprawności na długie lata. Harmonijny ruch przebiegający przez wszystkie segmenty naszego ciała w odróżnieniu od ruchu gwałtownego, z użyciem dużej siły, który zatrzymuje oddech, proponowana przez nas forma ruchu nie szkodzi organizmowi. W dzieciństwie z chaotycznych ruchów OUN wybiera najbardziej optymalne i one zostają zapamiętane. Wskazówkami są odczucia bólu i przyjemności z ruchu. Dzięki tej umiejętności OUN zaczynamy chodzić.

Chodzimy i nie zastanawiamy się jak to się dzieje. Dzieje się tak dzięki OUN, który działa automatycznie. W naszym osrodku dzięki urządzeniom możemy skrócić czas nauki. Nowy ruch musi być doznaniem aby mógł być zapamiętany przez OUN by działał bez udziału naszej świadomości automatycznie w każdej sekundzie. Dzięki sprzyjającym warunkom OUN nauczy się zabezpieczać nasz szkielet zapewniając jednocześnie uczucie lekkości i sprawności. Aby nauczyć się ruchu od nowa musi być zachowana osiowość ciała, zamknięty łańcuch kinematyczny, ułożenie zapobiegające nadmiernemu rozciąganiu i przykurczom mięśni, częsta impulsacja, spadek aktywności mięśni obwodowych oraz przeponowy tor oddychania.

Naturalna aktywacja mięśni szkieletowych może nastąpić tylko w neutralnej pozycji kręgosłupa z zachowaniem jego naturalnych krzywizn. Nie wystarczy zrozumienie prawidłowego ruchu, na nic tu rady i pamiętanie o prostowaniu się i utrzymywaniu prawidłowej postawy. Doświadczenie ruchu daje więcej niż godzinne wykłady. Nasz obiekt wyposażony urządzenia pozwalające na poprawę funkcjonowania układu ruchu oraz zwiększenia wydolności układu oddechowego. Urządzenie, którym dysponujemy stwarza warunki do nauki prawidłowego ruchu i odbudowania wzorców ruchu. Dzięki temu łatwo, bezpiecznie i szybko odzyskujemy kontrolę nad własnym ciałem a za tym sprawność i prawidłową postawę ciała. Duży wpływ na zdrowie ma oddychanie powietrzem złej jakości oraz wadliwy sposób oddychania związany z narastającymi wadami postawy. Dzięki połączeniu haloterapii z odbudową wzorców ruchu  poprawiamy postawę ciała, a co za tym idzie, warunki pracy mięśni oddechowych zwiększając objętość wdychanego powietrza i zmniejszając koszty oddychania poprzez oczyszczenie dróg oddechowych z użyciem naturalnej substancji jaką jest sól.

Ta naturalna dla nas substancja działa w bardzo prosty sposób. NaCl powoduje sekretolizę oraz działa przeciwzapalnie na błonę śluzową. Następuje upłynnienie zalegającego śluzu, oraz łagodzenie stanów zapalnych.