Nie ma skuteczniejszej formy leczenia od działania bezpośrednio na miejsce schorzenia.

Haloterapia pochodzi od greckiego halos oznaczającego sól. Fenomen haloterapii polega na tym, że leczenie odbywa się z użyciem składnika naszego organizmu. Sól jest niezbędna jako składnik naszego ciała, pełni ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu.

Haloterapia w kazdej formie dziala bezposrednio na miejsce schorzenia:

błonę śluzową, skórę.

Haloterapia nie ma skutków ubocznych ponieważ substancją leczniczą jest naturalna dla naszego organizmu sól. Należy do najskuteczniejszych metod leczenia fizjoterapeutycznego. Działając bodźcowo na organizm uruchamiamy niezwykle zdolności do samoobrony. Leczenie fizjoterapeutyczne zaklada naturalny trening organizmu co wzmacnia go i buduje odpornosc. Niestety niewielu z nas chce korzystac z potencjalu drzemiacego w naszym organizmie. Na sygnaly dostarczane z organizmu reagujemy przyjeciem leku przeciwbolowego. Hasla reklamowe dla wielu staja sie wiedza naukowa.

Jak dlugo mozemy pozwolic sobie na leczenie objawow?

Prawdziwa swiadomosc zdrowotna cechuje nielicznych. Jak możemy podejmować świadome decyzje dotyczace zdrowia nie majac podstaw wiedzy o funkcjonowaniu organizmu?

Wydaje sie logiczne jednak wielu z nas odruchowo siega po leki przeciwbolowe. Doraźne likwidowanie wyłącznie objawów prowadzi do tego, że choroba rozwija się w dalszym ciągu, ale po cichu, by w dogodnym dla siebie momencie uderzyć ze zdwojoną siłą.

Dzięki postępowi nauki i techniki możemy w formach wcześniej niedostępnych korzystać z haloterapii. Nowoczesne urządzenia medyczne są w stanie wytworzyć tak drobne cząstki aerozolu jak 1-5 µm, co pozwala na precyzyjne dotarcie do miejsca schorzenia. Nie dziwi więc fakt, że badania kliniczne wykazują wysoką skuteczność haloterapii w leczeniu nawet trudnych chorób jak np. mukowiscydoza.

Dołącz do grona ludzi, dla których zdrowie jest wartością.

Będąc świadomymi dobroczynnego wpływu soli na nasz organizm możemy w pełni korzystać z jej właściwości. Haloterapia to bezpieczna i skuteczna forma leczenia i profilaktyki.