Oczyszczenie układu oddechowego

A co z zanieczyszczonym układem oddechowym?Jak oczyścić drogi oddechowe?Suchy aerozol solny wytwarzany przez halogenerator oczyści Twoje drogi oddechowe. Poprzez poprawę postawy ciała, usprawniamy układ oddechowy, co powoduje, że aerozol solny dociera do najgłębszych partii drzewa oskrzelowego oczyszczając z zalegającej wydzieliny.
Działanie suchego aerozolu solnego na drogi oddechowe przejawia się wielotorowo. Wysokodyspersyjny suchy aerozol solny oddziałuje na mechanizmy chorobotwórcze dróg oddechowych, ma działanie przeciwzapalne i poprawia drenaż oskrzeli.Stymulując ruch rzęsek poprawia samooczyszczanie dróg oddechowych, a dzięki właściwościom bakteriobójczym pomaga zwalczyć przyczynę infekcji.

Cząsteczki suchego aerozolu solnego dzięki swojej higroskopijności wiążą wodę na powierzchni błony śluzowej rozrzedzając śluz i ułatwiając jego wydalanie. Haloterapia rozpuszcza zagęszczony śluz ułatwiając odkrztuszanie oraz pracę rzęskom. Bakteriobójcze właściwości suchego aerozolu solnego pozwalają na wykorzystanie go w inhalacjach grupowych, bez ryzyka wzajemnego zarażania się uczestników inhalacji grupowej

Kuracje inhalacjami charakteryzują się dużą skutecznością, ponieważ substancja lecznicza działa bezpośrednio na miejsce schorzenia, czyli drogi oddechowe, z pominięciem zapory wątrobowo-komórkowej.
Badania endoskopowe dowiodły, że po 7 sesjach inhalacji z użyciem suchego aerozolu solnego we wszystkich badanych przypadkach występuje znaczna redukcja lub całkowite usunięcie obrzęków zatok.
Profesor Joachim Riethmüller z Klinicznego Szpitala Dziecięcego w Tubingen w Niemczech znalazł sposób na to, żeby ulżyć chorym na mukowiscydozę. Zastosował suchy aerozol solny, którego skuteczność przeszła wszelkie oczekiwania.

W jednym z kolejnych przebadano 596 dzieci z astmą oskrzelową. Już po 3-4 dniach pobytu w halokomorze 92 % z nich odczuło znaczną poprawę.Zawdzięczamy to innowacyjnym urządzeniom do pobudzania mięśni szkieletowych oraz dzięki stworzenie klimatu zbliżonego do czynnej kopalni soli bogatej w suchy aerozol solny. Wzorem Uzdrowiska Kopalnia Soli Wieliczka.
Substancja czynna w postaci wysokodeyspersyjnego aerozolu solnego wytwarzana jest przez urządzenie medyczne o nazwie halogenerator Salsano-407. Poziom rozdrobnienia cząstek NaCl pozwala na leczenie wielu schorzeń z użyciem niewielkich ilości aerozolu solnego. W takich warunkach alergicy, astmatycy, osoby ze schorzeniami układu oddechowego, osoby z problemami z zatokami odczuwają natychmiastową ulgę. Kuracja ma wysoka skuteczność a nawroty w przypadku przestrzegania okresowych inhalacji w większości wypadków nie występują.