Problem wad postawy i wydolności oddechowej dotyczy większości z nas

Nasz organizm wytrzymuje bez pożywienia 3 tygodnie, bez wody 3 dni, ale bez oddechu tylko 3 minuty. Każda komórka naszego ciała potrzebuje tlenu, niedotlenienie skutkuje brakiem koncentracji, ogólnym zmęczeniem. Przyzwyczajamy się stopniowo do tego stanu uznając to za normę. Funkcjonujesz normalnie, czy tylko tak Ci się wydaje?

Nos spełnia podstawową rolę filtrującą podczas wdychania powietrza uniemożliwiając dużym cząsteczkom przedostanie się do płuc. Mniejsze cząstki, którym uda się przeniknąć dalej, zostają zatrzymane w powłoce śluzu która wyściela wnętrze zatok i drzewa oskrzelowego. Oskrzela dziennie wydzielają około 70 gram śluzu. Rzęski przesuwają śluz z płuc w górę, nagłośnia jest bramą, która otwiera się, umożliwiając połknięcie śluzu. Proces ten odbywa się bez naszej woli. Jeśli ten proces zostanie spowolniony lub zatrzymany nadmiar śluzu zmniejsza drożność w oskrzelach utrudniając przepływ powietrza. Drzewo oskrzelowe wypełnione śluzem powoduje że organizm meczy się samym tylko oddychaniem. Samo oddychanie to również praca dla organizmu. Zdrowy człowiek na funkcję oddychania zużywa 1,5% całkowitej objętości tlenu zużywanego przez organizm w spoczynku. Warunkiem tak niskiego zużycia jest drożny układ oddechowy i właściwa postawa ciała. W stanach zwężenia oskrzeli, niewygodnej pozycji lub wad postawy, zużycie tlenu na samą pracę oddechową wzrasta nawet do 20% całkowitego zużycia tlenu. Zużywając tak dużo tlenu tylko na czynność oddychania nie mamy już rezerw na wykonanie jakiejkolwiek wysiłku fizycznego. Forsując nasz organizm doprowadzamy do sytuacji, w której dopływ tlenu do mięśni podczas wysiłku nie jest wystarczający. Skutkuje to zasłabnięciami, powstawaniem dużych ilości kwasu mlekowego, którego nagromadzenie jest jedna z przyczyn zmęczenia.Zanieczyszczony układ oddechowy to niedotlenienie organizmu.Gdy mamy problemy oddechowe, nasza sprawność się pogarsza, gorzej pracuje nasz mózg, często dochodzi do duszności i niedoboru tlenu przy minimalnym wysiłku lub nawet w spoczynku. Warunkiem zachowania przez organizm zdolności do normalnego funkcjonowania jest bieżące pokrywanie zapotrzebowania tlenowego.

Bóle kręgosłupa w większości przypadków spowodowane jest wadami postawy a te związane są ze złymi wzorcami ruchu w Ośrodkowym Układzie Nerwowym. Obecny poziom wiedzy z pomocą nowoczesnej rehabilitacji, łatwo sobie z tym problemem radzi.

Zdolności utrzymania prawidłowej postawy ciała uczymy się od narodzin. Spośród chaotycznych ruchów Ośrodkowy Układ Nerwowy wybiera najbardziej optymalne i one zostają zapamiętane przez OUN w sposób samoistny bez udziału naszej świadomości.Dzięki tej umiejętności Ośrodkowego Układu Nerwowego zaczynamy chodzić. W dzieciństwie nasza uwaga skierowana jest na nasz ruch. Uczymy się ruchu. Niestety gdy już nauczymy się ruchu czyli zaprogramujemy nasz OUN poruszamy się bez udziału naszej świadomości. Nasza uwaga skierowana od tej pory jest na otoczenie dlatego tą naturalną zdolność do uczenia się ruchu tracimy w wieku 7-11 lat i od tego momentu zaczynamy nabywać niewłaściwych nawyków prowadzących do złej postawy ciała. Jak działamy? Myśląc praca, myślimy mięśnie.Tymczasem ważniejszym jest odpowiednie ułożenie kości czyli elementów konstrukcyjnych naszego ciała. Dlaczego?
Mięśnie dzielimy na szkieletowe oraz obwodowe. Do wykonania jakiegokolwiek ruchu niezbędna jest współpraca wszystkich mięśni. Właściwe ułożenie i zablokowanie kości przez mięśnie szkieletowe, to jest nasze bezpieczeństwo i oszczędność energii niezbędnej do wykonania pracy. Prawidłowy ruch powinny rozpoczynać mięśnie szkieletowe, których zadaniem jest zabezpieczenie naszego szkieletu aby mięśnie obwodowe odpowiedzialne bezpośrednio za ruch nie uszkodziły szkieletu podczas wykonywania pracy. Wzmacnianie mięśni obwodowych, np mięśni grzbietu z pominięciem właściwego napięcia mięśni szkieletowych jest powodem wielu kontuzji kręgosłupa. Jeśli Ośrodkowy Układ Nerwowy jest właściwie zaprogramowany, wtedy każdy ruch staje się piękny i płynny bez uczucia bólu. Często przyrządy do ćwiczeń projektowane są w taki sposób aby wyizolować ćwiczony mięsień obwodowy. Mięsień obwodowy pracuje wówczas bez wsparcia mięśni szkieletowych. Nieprawidłowo stosowana rehabilitacja główną uwagę skupia na wzmacnianiu mięśni obwodowych. Zwiększona aktywność fizyczna często wtedy szkodzi zamiast pomagać. Ruchu musimy się nauczyć, dopiero wtedy możemy zacząć wzmacniać mięśnie obwodowe. Do nauki ruchu w wieku dorosłym niezbędne jest stworzenie odpowiednich warunków. Każdy ruch jest skomplikowaną umiejętnością. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ponieważ olbrzymią pracę wykonuje Ośrodkowy Układ Nerwowy (OUN), który działa bez udziału naszej świadomości.

Problemy z oddychaniem pogłębiają wady postawy. Wady postawy powodują z jednej strony zmniejszenie objętości wdychanego powietrza, z drugiej zaś zwiększają opory, czyli koszt jego poboru, błędne koło pogarszające funkcjonowanie organizmu. Z odsieczą przychodzi Nowoczesna Rehabilitacja.

Pomyśl o swojej postawie ciała w chwili, gdy to czytasz… Twoja szyja jest prawdopodobnie pochylona w dół, ramiona skrzywione. Czy wiesz, że ludzka głowa waży ok. 4,5 kg? Każde 2,5 cm pochylenia głowy w dół dodaje kolejne 4,5 kg nacisku na kręgosłup. Większość z nas pochyla głowę o 60 stopni czyli zamiast 4,5 kg nasz kręgosłup dźwiga 27 kg. Jak powstają bóle kręgosłupa?
Prawidłowa postawa ciała jest umiejętnością. Ruch utrzymania pionowej postawy ciała nie jest nam dany raz na zawsze, każdy z nas musi się go nauczyć. Wyuczony metodą prób i błędów, kosztem wielu upadków, łatwo ulega zaburzeniu przez zmianę warunków takich jak szybki wzrost, zmiana masy ciała, udary mózgu, inne urazy, choroby czy stres. Zmienione warunki wymagają ponownej nauki, stąd ruchu tego musimy się uczyć przez cale życie. Niestety, pogarszająca się z wiekiem zdolność utrzymania równowagi traktowana jest jako naturalny proces starzenia. Aby nauczyć się prawidłowego ruchu, trzeba go doświadczyć, tylko poprzez doznanie możemy skutecznie zaprogramować nasz Ośrodkowy Układ Nerwowy. Skąd się biorą bóle kręgosłupa? W zdecydowanej większości z wad postawy.Problem złej postawy dotyczy wielu osób pracujących. 70 proc. osób czynnych zawodowo pracuje w pozycji siedzącej. 60–80 proc. pracujących uskarża się na bóle dolnej części kręgosłupa. Bóle te występują najczęściej u osób wykonujących pozornie najlżejszą, bo siedzącą pracę. Siedząc przyjmujemy nienaturalną pozycję naszego ciała – tym samym zmuszamy nasz kręgosłup do nienaturalnego ułożenia. Kobiety spędzające po kilka-kilkanaście godzin dziennie za biurkiem są dwukrotnie bardziej narażone na zatorowość płucną. Długotrwała pozycja siedząca osłabia krążenie krwi, zwiększając ryzyko powstania zakrzepu w żyłach dolnych partii nóg. Bóle krzyża są jedną z najczęściej występujących przyczyn zgłaszania się do lekarza pierwszego kontaktu. Częstość tych dolegliwości wzrasta z wiekiem, a jak wynika z badań przeprowadzonych w różnych regionach kraju dotyczących oceny postawy ciała stwierdzono również duże odsetki (od 30 – 69%) dzieci i młodzieży z nieprawidłową postawą ciała. Sytuacja jest alarmująca. Postawę ciał możemy skorygować, ale jak często zastanawiacie się Państwo nad znaczeniem jakości powietrza, którym oddychamy? Powietrze traktujemy jak coś naturalnego. Jakie są skutki zanieczyszczenia środowiska i co możemy z tym zrobic?
Dane GUS wskazują, że w 2011 roku całkowita emisja pyłów wyniosła 414 tys. ton, czyli ponad 1 000 ton dziennie. Nasz system oddechowy w obronie przed zanieczyszczeniami produkuje dodatkowe ilości śluzu, których w naturalny sposób nie jesteśmy w stanie wydalić. Śluz blokuje drogi oddechowe pogarszając sprawność układu oddechowego. Niedotleniony organizm przechodzi w stan ciągłego zmęczenia. Zmęczenie może przejść w stan przewlekły objawiając się zwolnieniem przekazywania bodźców , obniżeniem stopnia uwagi utrudnieniami myślenia zmniejszenie ostrości dostrzegania zjawisk przez zmysły , upośledzenie funkcji koordynacyjnej środków nerwowych , zakłóceniem funkcjonowania korowej części nadnerczy, bolącymi mięśniami, uczuciem ogólnego osłabienia i rozdrażnienia. Stopniowo przyzwyczajamy się do tego stanu uznając go za normę, tak podstępnie działa patologia. Zbyt późno zauważamy problem, przyzwyczajamy się do wadliwie działającego organizmu. Zanieczyszczone środowisko przyczynia się do rozregulowania naszego systemu immunologicznego, efektem są alergie na substancje bezpieczne dla nas, np. pyłki roślin. Według badań prof. Bolesława Samolińskiego z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego szacuje się,że na alergię cierpi 14 mln Polaków, liczba astmatyków szacowana jest na 5 mln, jednak według badań profesora niemal 67% chorych na astmę nie wie o swojej chorobie. Alergicy bardzo często leczeni są na katar czy przeziębienie, nieświadomi prawdziwej przyczyny swoich dolegliwości. Alergia nieleczona lub leczona nieprawidłowo z reguły prowadzi do rozwoju astmy oskrzelowej stąd, jak prognozuje profesor, liczba chorych na astmę będzie rosła. Również zatoki cierpią w związku z pyłami. Problemy z zatokami w Polsce ma prawie każdy z nas. Czy możemy coś z tym zrobić? Tak. Możemy oczyścić układ oddechowy z uzyciem haloterapii.

Badania kanadyjskiego ministra Zdrowia Marca Lalonde’a wskazują, że styl życia wpływa na nasze zdrowie w 50%, czynniki genetyczne i środowiskowe jednakowo po ok. 20%, natomiast system ochrony zdrowia tyko w 10%. Co powyższe oznacza?

Osobami, które mają największy i realny wpływ na nasze zdrowie jesteśmy my sami.Czasami słyszymy o samoczynnych ozdrowieniach. Powinniśmy wtedy uwierzyć w niesamowite możliwości naszego organizmu do samoleczenia. Nasz organizm wyposażony jest w systemy chroniące nas w każdej sekundzie naszego życia. Czasami nasz system immunologiczny potrzebuje impulsu do zadziałania. Nasz organizm potrzebuje naszego wsparcia. W naszym ośrodku stworzyliśmy warunki aby każdy z nas mógł samodzielnie dać brakujące sygnały naszemu organizmowi do samo naprawy. Impuls musi być dostarczony w odpowiednim czasie, nie przegap tego momentu, aby nie było za późno. Jak bóle kręgosłupa i wady postawy wpływają na głębokość oddychania? Jakie są przyczyny bólu? Czy można w prosty sposób odbudować prawidłowe wzorce ruchu pozbywając się bólu kręgosłupa usprawniając jednocześnie tor oddychania??? TAK
Tak można, ale z użyciem odpowiedniego urządzenia. Urządzenie do poprawy funkcjonowania narządów ruchu opracowane zostało z myślą o ludziach po udarach mózgu oraz wszystkich mających problemy z bólami kręgosłupa i wadami postawy. Dzieciństwo jest czasem wzmożonej aktywności ze zdolnością kierowania uwagi na własny ruch. Jest to najlepszy okres na naukę ruchu. W życiu dorosłym ufni swoim umiejętnościom nie obserwujemy własnego ciała, nasza uwaga skierowana jest najczęściej na otoczenie, a nie na nas samych. Nie kontrolujemy jak nasz ruch wpływa na nasz oddech, czy jest płynny i czy optymalnie wykorzystujemy wszystkie jego możliwości. Aby to naprawić musimy wrócić do dzieciństwa. Musimy stworzyć warunki do nauki. Nauka ruchu musi odbywać się w warunkach poczucia bezpieczeństwa, by zostać zaakceptowanym przez OUN. Prawidłowy ruch rozpoczynają mięśnie szkieletowe. To właśnie głębokie mięśnie szkieletowe są odpowiedzialne za utrzymanie kręgosłupa, dzięki nim nasz kręgosłup jest bezpieczny podczas wykonywania pracy przez mięśnie obwodowe. Do tej pory utożsamiano rehabilitację z wysiłkiem. U nas stworzyliśmy warunki aby poprawić jakość ruchu bez wysiłku ale z przyjemnością. OUN wybiera ruchy najbardziej optymalne sprawiające przyjemność. Powoduje to skrócenie czasu naprawy organizmu. Jeśli stworzymy warunki do odczuwania przyjemności z ruchu, najlepsza konfiguracja napięć mięśniowych zostanie zapamiętana przez OUN bez udziału naszej świadomości. Ruch bez oporu i wysiłku z prawidłowym torem oddychania, to jest dobroczynny ruch, który programuje nasz OUN. To jest nauka prawidłowego ruchu, to jest przyjemność i gwarancja sprawności na długie lata. Harmonijny ruch przebiegający przez wszystkie segmenty naszego ciała w odróżnieniu od ruchu gwałtownego, z użyciem dużej siły, który zatrzymuje oddech, proponowana przez nas forma ruchu nie szkodzi organizmowi. W dzieciństwie z chaotycznych ruchów OUN wybiera najbardziej optymalne i one zostają zapamiętane. Wskazówkami są odczucia bólu i przyjemności z ruchu. Dzięki tej umiejętności OUN zaczynamy chodzić. Chodzimy i nie zastanawiamy się jak to się dzieje. Dzieje się tak dzięki OUN, który działa automatycznie. W naszym osrodku dzięki urządzeniom możemy skrócić czas nauki. Nowy ruch musi być doznaniem aby mógł być zapamiętany przez OUN by działał bez udziału naszej świadomości automatycznie w każdej sekundzie. Dzięki sprzyjającym warunkom OUN nauczy się zabezpieczać nasz szkielet zapewniając jednocześnie uczucie lekkości i sprawności. Aby nauczyć się ruchu od nowa musi być zachowana osiowość ciała, zamknięty łańcuch kinematyczny, ułożenie zapobiegające nadmiernemu rozciąganiu i przykurczom mięśni, częsta impulsacja, spadek aktywności mięśni obwodowych oraz przeponowy tor oddychania. Naturalna aktywacja mięśni szkieletowych może nastąpić tylko w neutralnej pozycji kręgosłupa z zachowaniem jego naturalnych krzywizn. Nie wystarczy zrozumienie prawidłowego ruchu, na nic tu rady i pamiętanie o prostowaniu się i utrzymywaniu prawidłowej postawy. Doświadczenie ruchu daje więcej niż godzinne wykłady. Nasz obiekt wyposażony urządzenia pozwalające na poprawę funkcjonowania układu ruchu oraz zwiększenia wydolności układu oddechowego. Urządzenie, którym dysponujemy stwarza warunki do nauki prawidłowego ruchu i odbudowania wzorców ruchu. Dzięki temu łatwo, bezpiecznie i szybko odzyskujemy kontrolę nad własnym ciałem a za tym sprawność i prawidłową postawę ciała. Duży wpływ na zdrowie ma oddychanie powietrzem złej jakości oraz wadliwy sposób oddychania związany z narastającymi wadami postawy. Nasz ośrodek powstał aby pomóc poprawić postawę ciała, a co za tym idzie, warunki pracy mięśni oddechowych zwiększając objętość wdychanego powietrza i zmniejszając koszty oddychania poprzez oczyszczenie dróg oddechowych z użyciem naturalnej substancji jaką jest sól. Ta naturalna dla nas substancja działa w bardzo prosty sposób. A co z zanieczyszczonym układem oddechowym? Jak oczyścić drogi oddechowe?
Suchy aerozol solny wytwarzany przez halogenerator oczyści Twoje drogi oddechowe. Poprzez poprawę postawy ciała, usprawniamy układ oddechowy, co powoduje, że aerozol solny dociera do najgłębszych partii drzewa oskrzelowego oczyszczając z zalegającej wydzieliny. Działanie suchego aerozolu solnego na drogi oddechowe przejawia się wielotorowo. Wysokodyspersyjny suchy aerozol solny oddziałuje na mechanizmy chorobotwórcze dróg oddechowych, ma działanie przeciwzapalne i poprawia drenaż oskrzeli.Stymulując ruch rzęsek poprawia samooczyszczanie dróg oddechowych, a dzięki właściwościom bakteriobójczym pomaga zwalczyć przyczynę infekcji. Cząsteczki suchego aerozolu solnego dzięki swojej higroskopijności wiążą wodę na powierzchni błony śluzowej rozrzedzając śluz i ułatwiając jego wydalanie. Haloterapia rozpuszcza zagęszczony śluz ułatwiając odksztuszanie oraz pracę rzęstkom. Bakteriobójcze właściwości suchego aerozolu solnego pozwalają na wykorzystanie go w inhalacjach grupowych, bez ryzyka wzajemnego zarażania się uczestników inhalacji grupowej Kuracje inhalacjami charakteryzują się dużą skutecznością, ponieważ substancja lecznicza działa bezpośrednio na miejsce schorzenia, czyli drogi oddechowe, z pominięciem zapory wątrobowo-komórkowej. Badania endoskopowe dowiodły, że po 7 sesjach inhalacji z użyciem suchego aerozolu solnego we wszystkich badanych przypadkach występuje znaczna redukcja lub całkowite usunięcie obrzęków zatok. Profesor Joachim Riethmüller z Klinicznego Szpitala Dziecięcego w Tubingen w Niemczech znalazł sposób na to, żeby ulżyć chorym na mukowiscydozę. Zastosował suchy aerozol solny, którego skuteczność przeszła wszelkie oczekiwania. W jednym z kolejnych przebadano 596 dzieci z astmą oskrzelową. Już po 3-4 dniach pobytu w halokomorze 92 % z nich odczuło znaczną poprawę.Zawdzięczamy to innowacyjnym urządzeniom do pobudzania mięśni szkieletowych oraz dzięki stworzenie klimatu zbliżonego do czynnej kopalni soli bogatej w suchy aerozol solny. Wzorem Uzdrowiska Kopalnia Soli Wieliczka. Substancja czynna w postaci wysokodeyspersyjnego aerozolu solnego wytwarzana jest przez urządzenie medyczne o nazwie halogenerator Salsano-407. Poziom rozdrobnienia cząstek NaCl pozwala na leczenie wielu schorzeń z użyciem niewielkich ilości aerozolu solnego. W takich warunkach alergicy, astmatycy, osoby ze schorzeniami układu oddechowego, osoby z problemami z zatokami odczuwają natychmiastową ulgę. Kuracja ma wysoka skuteczność a nawroty w przypadku przestrzegania okresowych inhalacji w większości wypadków nie występują.

Niestety w dobie ciągłego pędu nie zawsze diagnozujemy przyczyny problemu. Zależy nam na szybkim pozbyciu się bólu. Nie wykorzystujemy naturalnych umiejętności obronnych organizmu bez namysłu sięgając po środki farmakologiczne. Pomaga nam to czy szkodzi?

Metody uzdrowiskowe uruchamiają rezerwy obronne organizmu, natomiast leki chemiczne procesy te hamują. Lecznictwo uzdrowiskowe ma charakter bodźców leczniczych sprzyjających odbudowaniu własnych mechanizmów obronnych. Wolniej obserwowane efekty są jednak trwalsze w stosunku do uzyskiwanych innymi metodami leczniczymi. Stworzyliśmy warunki do naprawy wad postawy i udrożnienie układu oddechowego. Wady postawy oprócz wpływu na układ kostno-mięśniowy ma również bezpośredni wpływ na sprawność układu oddechowego. Szanowni Państwo mówimy o skuteczności potwierdzonej badaniami klinicznymi na poziomie 75% z czasem reemisji do 12 miesięcy. Stworzyliśmy warunki usprawnienia narządów ruchu i oczyszczenia układu oddechowego, bez skutków ubocznych z długotrwałymi efektami. Stosując obie terapie tworzymy idealne warunki do poprawy ogólnego stanu zdrowia. Gdy mamy problemy oddechowe, nasza sprawność się pogarsza, gorzej pracuje nasz mózg, często dochodzi do duszności i niedoboru tlenu przy minimalnym wysiłku lub nawet w spoczynku. Duży wpływ na ich powstanie ma oddychanie powietrzem złej jakości oraz wadliwy sposób oddychania związany z narastającymi wadami postawy. Jak wiemy, jedną z plag XXI w stała się alergia. Według badań prof. Bolesława Samolińskiego z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego szacuje się,że na alergię cierpi 14 mln Polaków, ale tylko 30% właściwie diagnozuje swój problem. Pamiętajmy, że zmęczenie będące następstwem niedotlenienia, to podstępny wróg. Stopniowo przyzwyczajamy się do patologicznego stanu uznając go za normę. U nas bez wysiłku zaprzyjaźnisz się ze swoim ciałem, oczyścisz układ oddechowy, uzyskasz harmonię organizmu i grację ruchów.

Tabletka przeciwbólowa nie uleczy kręgosłupa, nie poprawi postawy ciała i nie oczyści dróg oddechowych. Nie maskuj problemu, rozwiąż go z naszą pomocą z korzyściami dla Ciebie.