Formy fizjoterapii

Różne formy fizjoterapii mogą być stosowane także w innych obiektach niż sanatoryjne. Do takich obiektów należy zaliczyć m. in. obiekty spa, salony masażu, sauny, baseny. Dzięki takim obiektom możemy korzystać z niektórych zabiegów fizjoterapeutycznych w miejscu zamieszkania.

Niestety w niektórych obiektach SPA do zabiegów fizjoterapeutycznych zaczęto zaliczać zabiegi z pogranicza czarów, co skutkuje utratą wiary społeczeństwa w skuteczność fizjoterapeutycznych metod leczenia. Takie pseudo SPA kierując się maksymalizacją zysków tworzą absurdalne teorie dotyczące zabiegów stosowanych w swoim obiekcie. Te niczym nie poparte teorie wprowadzają w błąd klienta.

Haloterapia jako jedna z metod fizjoterapeutycznych może być stosowana w obiektach o różnym charakterze. Kąpiele solankowe całkowite są spotykane głównie w sanatoriach, obiektach spa, jednak kąpiele częściowe wymagają mniejszego zaangażowania sprzętu i mogą być wykonywane również w gabinetach kosmetycznych itp. Inhalacje solankowe ze względu na brak właściwości bakteriobójczych aerozolu solankowego oraz możliwość powstania infekcji w inhalacjach grupowych mogą być stosowane tylko na otwartym powietrzu lub z użyciem nebulizatorów do inhalacji indywidualnej. Popularne w naszym kraju tężnie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem kuracjuszy.
Suchy aerozol solny wykazuje działanie bakteriobójcze i dlatego jest dopuszczony do inhalacji grupowych w pomieszczeniach. Inhalacje z użyciem suchego aerozolu solnego można z powodzeniem stosować w obiektach o charakterze sportowym czy rekreacyjnym. Sale fitness, siłownie, szkoły tańca, salony jogi, przedszkola i wiele innych miejsc gdzie haloterapia spełni swoje zadanie.