Muzykoterapia

Muzykoterapia – przywraca zdrowie ,poprawia funkcjonowania osób z różnorodnymi problemami natury emocjonalnej, fizycznej lub umysłowej.
Tradycje stosowania muzyki w terapii sięgają już czasów plemiennych. W czasie rytuałów leczniczych stosowano śpiew, grę na instrumentach i taniec. Obecnie dziedzina ta oparta jest na podstawach naukowych. Wykorzystywana jest wiedza z zakresu psychologii, medycyny, pedagogiki, psychoterapii itp.

Podstawowym środkiem oddziaływania w muzykoterapii jest dźwięk, muzyka, która często jest wyzwalaczem i katalizatorem przeżyć i emocji. Grota solna wyposażona w halogenerator to idealne miejsce do słuchania muzyki w połączeniu z relaksacją i wizualizacją. Koncepcja „muzyki jako terapii” wyznacza muzyce priorytetowe miejsce w czasie każdej sesji. Już sam kontakt z muzyką, jej odtwarzanie lub tworzenie ma znaczący walor terapeutyczny.

W sesji muzykoterapii może uczestniczyć każda osoba. Przeciwwskazania odnoszą się jedynie do osób cierpiących na tzw. epilepsję muzykogenną oraz w przypadkach ostrych stanów psychotycznych. Groty solne wyposażone w halogeneratory, w których dodatkowo możemy słuchać muzyki dają niezapomniane przeżycia, które na trwale pozostają w pamięci.

Pobyt w jaskini solnej wyposażonej w generator aerozolu solnego może dodatkowo umilić muzyka. Przebywanie w tak miłej atmosferze z pewnością pomoże oderwać się od codziennych trosk i spraw, a dodatkowo leczniczy aerozol solny przyniesie korzyści dla naszego zdrowia. Klienci odwiedzający nasz obiekt na pewno do niego wrócą.