Geneza astmy

Astma należy dziś do najczęściej występujących chorób przewlekłych.Najczęściej spotykana u dzieci. Zachorowalność na astmę ciągle rośnie. Dotyczy to obecnie wielu chorób układu oddechowego.

Astma należy do schorzeń uwarunkowanych zanieczyszczeniem środowiska naturalnego. Ciągle narastające zanieczyszczenie powietrza skutkuje że jesteśmy narażeni na wdychanie coraz większej ilości pyłów, spalin i gazów przemysłowych. Zmiany środowiskowe osłabiają organizm i sprawiają, że jest on bardziej podatny na choroby. obserwuje się także zwiększenie częstości występowania chorób alergicznych, z którymi astma w wielu przypadkach współistnieje.

Powodów jest wiele wśród nich są zmieniające się warunki naszego życia: mieszkając w domach, w których stale panuje wysoka temperatura i wilgotność, podłogi wyłożone są dywanami stwarzamy idealne warunki dla rozwoju roztoczy kurzu domowego gdzie żyją i rozmnażają się szczególnie w warunkach gdzie nie ma większych wahań wilgotności. Wiele osób jest uczulonych na roztocza kurzu domowego i może reagować na nie napadami astmy.
Odżywiamy się inaczej , stosujemy wiele środków chemicznych do pielęgnacji ciała i utrzymania czystości mieszkań. Żyjemy i pracujemy w ciągłym pośpiechu i stresie , co skutkuje powstaniem astmy , co wywołuje często nawracające napadami duszności.

Astma będąc chorobą przewlekłą musi być leczona codziennie, bez przerw, nawet wtedy, gdy nie odczuwamy już dolegliwości. Choroba ta przebiega inaczej u każdego z chorych. Dolegliwości występują w różnych sytuacjach z rożnym natężeniem. Najczęściej są to trudności z oddychaniem napady kaszlu , świszczący oddech lub ciężkie napady duszności.
Poznanie siebie i swojej choroby pozwoli należycie postępować i prowadzić życie tak jak osoba zdrowa nie stroniąca od sportu.

Należy prowadzić aktywny tryb życia , a wtedy astma nie będzie sprawiać kłopotów. Haloterapia może przyjść z pomocą! Należy jednak pamiętać aby sprawdzić czy grota solna wyposażona jest w halogenerator. Atmosferę bogatą w aerozol solny można uzyskać tylko i wyłącznie jeśli zastosowano generator suchego aerozolu solnego.