Astma i medycyna naturalna

Żadne preparaty nie pomagają tak szybko i skutecznie jak betamimetyki w aerozolu.

Warto jednak zastanowić się czy chcemy być do końca życia uzależnieni od środków farmaceutycznych. Czasami warto podjąć wysiłek i mniejszymi krokami odzyskać zdrowie bez uzależnienia od innych środków.

Niektóre osoby cierpiące na astmę o podłożu alergicznym odczuwają poprawę samopoczucia po zabiegach akupunktury, lecz zabieg trwa długo, natomiast lek z dozownika pod ciśnieniem potrafi zlikwidować duszność o tym samym nasileniu w ciągu kilkudziesięciu sekund.

Zalecenia medycyny naturalnej nie stoją w sprzeczności z zaleceniami dla osoby chorej na astmę. Korzystne jest hartowanie się wg metody Kneippa. Godne polecenia jest również stosowanie preparatów złożonych jako leków ułatwiających wykrztuszanie.

Na podstawie licznych badań klinicznych potwierdzono bardzo wysoką skuteczność haloterapii w formie inhalacji w pomieszczeniach wypełnionych aerozolem solnym. Osobom chorującym na astmę o podłożu alergicznym z dużą nadwrażliwością oskrzeli zaleca się ostrożność przy stosowaniu olejków eterycznych, np. olejku eukaliptusowego.

Okazuje się że każdy ma swoją drogę do zdrowia, ale musi chcieć na nią wejść.